Puskailer a Madej opäť ukážu Petržalčanom desatoro zo slovenského šoubiznisu

Bývalá detská hviezda, dnes už ostrieľaný spevák Martin Madej a kozmopolitný vokalista Thomas Puskailer sa stretli v komediálnom hudobnom predstavení Slovak Showbiz For Beginners. Táto úspešná paródia sa z Novej scény presťahovala do obnoveného Klubu Za zrkadlom. V marci sa predstavili na tomto mieste prvýkrát a 5. mája o 19:00 vás pozývame na ďalšiu reprízu.

Spolupráca oboch hviezd prešla krstom ohňom v predstaveniach Boy Bond a Eco Tour a tak vznikol autorský tandem prinášajúci svieže a originálne nápady, ktoré sú pretavené do súčasného – moderného jazyka. Stručná scéna a jednoduchá myšlienka stojí za nápadom ich tretieho programu – Slovak Showbiz For Beginners. Martin Madej stvárnil ostrieľaného producenta, ktorý do vlastnej šou pozval začínajúceho hudobníka s ambíciami preraziť. Madej ironizoval, poučoval a naivnému umelcovi dával “cenné rady” ako prežiť v nestálom rybníku nášho šoubiznisu. Puskailer sa ho zase snažil presvedčiť, že nemusí nutne zapredať vlastnú tvár či zradiť najbližších, mať milenky, maniere, aby v ňom dokázal uspieť. Postupne sa tak zo žiaka stáva učiteľ, pričom tieto úlohy sa počas večera niekoľkokrát vymenili.

1_zdroj_René Miko

Parodovaním si obaja umelci zobrali na paškál množstvo celebrít, ale nezabudli si uťahovať aj sami zo seba. Pootvorili dvierka do zákulisia šoubiznisu a ukázali mu “vyplazený jazyk”.  Satirickou formou naznačili, aké absurdnosti panujú v tomto neúprosnom trhu a cez desatoro nepísaných pravidiel ukázali čo robiť, ako to robiť, s kým to robiť a s kým už nie. Martin Madej stvárnil nekompromisného producenta idúceho cez mŕtvoly, pričom jeho herecké etudy pobavili najmä prácou s telom, grimasami a mimikou, Thomas Puskailer sa zase naplno chopil úlohy horúcej hlavy plnej ideálov, slušného správania a romantickej duše.

Celý príbeh bol spracovaný strihovou formou, pričom jednotlivé scénky cizeloval do výsledného tvaru popredný režisér Eduard Kudláč. O hudobné spracovanie sa postaral známy skladateľ a aranžér Slavo Solovic. Ten pretavil  svoje bohaté skúsenosti zo scénickej hudby do výslednej koláže, pozostávajúcej z mnohých známych slovenských piesní i zahraničných hitov. V kolekcii skladieb Rytmusa, Miroslava Žbirku, Elánu, Desmodu či Pharella Williamsa potom Madej ukázal publiku, ako sa vyrábajú hity ako na bežiacom páse. Tešíme sa na Vás 5. mája v petržalskom Klube Za zrkadlom.

SLOVAK SHOWBIZ FOR BEGINNERS
5.05. / 19:00 / Klub za zrkadlom 
8 € predpredaj / 10 € v deň podujatia

www.gregi.net