Thomas Puskailer predstaví v Bratislave hudobnú komédiu

BRATISLAVA 15. januára (SITA) – Slovenský spevák holandského pôvodu Thomas Puskailer predstaví 12. februára v bratislavskom Nemeckom kultúrnom dome hudobnú komédiu Slovak Showbiz For Beginners. Podujatie, na ktorom sa podieľajú aj Martin Madej či Eduard Kudláč, ponúka pohľad 33-ročného interpreta na slovenský šoubiznis. “Inšpirácia na Slovak Showbiz For Beginners sa zrodila prirodzene, pretože tu žijem a pohybujem sa v šoubiznise. Počas spoločných projektov s Martinom Madejom sme sa v rámci rôznych tém rozprávali aj o celebritách a známych osobnostiach. Niekedy sme sa veľmi zabavili. Začal som rozmýšľať nad komédiou o tom, ako funguje slovenský šoubiznis, v ktorej by som spojil divadlo, šou, hudbu a spev. S týmto nápadom som oslovil Eduarda Kudláča, ktorý myšlienku spracoval, napísal scenár a ujal sa réžie,” uviedol Puskailer, ktorý s Madejom spolupracuje aj na projekte Eco Tour.

1_Thomas Puskailer_Martin Madej_zdroj_Filip Frame“Spolupráca je výborná, Martin je úžasný človek, kamarát, spevák a umelec. Vždy sa veľmi dobre zabavíme a to sa odzrkadľuje aj na javisku, diváci tú pozitívnu energiu cítia. Takže aj na premiére Slovak Showbiz For Beginners čaká publikum večer plný smiechu, zábavy, hudby, spevu. Všetci pôjdeme domov s veľký úsmevom,” dodal hudobník, ktorý v komédii stvárňuje speváka hľadajúceho slávu na Slovensku. Madej, ktorý je známy vďaka hitom Bobi alebo Ferrari, spolupráci s Petrom Nagyom či muzikálom Príbeh Ulice 2, Tančiareň alebo Boyband, sa zas predstaví ako úspešný producent a spevák.

Puskailer tiež prezradil, že podľa jeho názoru, je v šoubiznise veľmi dôležitá tvrdá práca. “Z hudobnej sféry obdivujem napríklad Michaela Jacksona, Madonnu, Mobyho, Stinga, skupiny Areosmith, Run-D.M.C., U2 a veľa iných. Počúvam ich hudbu, pozerám videoklipy a čítam ich biografie. Obdivujem, ako na sebe makali a dotiahli to ďaleko. V šoubiznise je desať percent talentu a 90 percent tvrdej práce. Ja som sa naučil byť trpezlivý, byť verný sám sebe. Som opatrný, viem, komu môžem veriť. Čas a skúsenosti ma učia. Počúvam skúsených ľudí z biznisu a beriem ich rady a kritiky, od nich sa učím,” vyhlásil.

Thomas Puskailer sa do povedomia verejnosti dostal v prvej sezóne súťaže Česko Slovenská SuperStar. Na konte má album Make Believe (2012). Na štúdiovke sa podieľal aj producent Joe Dworniak, s ktorým spolupracovali aj Duran Duran či Paul McCartney. Venuje sa tiež herectvu či modelingu.

www.agentury.sme.sk