V hudobnej komédii o šoubiznise zaznejú novinky aj prerobené slovenské hity

Už 12. februára bude mať v Nemeckom kultúrnom dome v Bratislave premiéru nová hudobná komédia Slovak Showbiz For Beginners (Slovenský šoubiznis pre začiatočníkov). Thomas Puskailer, ktorý je autorom, producentom a popri Martinovi Madejovi aj hlavným predstaviteľom muzikálu, prezradil, že v ňom bude spievať po slovensky.

Sympatický spevák holandského pôvodu predstaví v zábavnej šou Slovak Showbiz For Beginners aj nové skladby. Predstavenie, na ktorom sa okrem dvojice spevákov podieľajú aj skladateľ Slavo Solovic a oceňovaný divadelný režisér Eduard Kudláč, ponúka pohľad 33-ročného interpreta na slovenský šoubiznis.

2_zdroj_Filip Frame

“V rámci šou Slovak Showbiz For Beginners zaznejú dve úplné nové skladby, ktoré sme napísali exkluzívne pre toto predstavenie. Ja spievam novinku s názvom Tvoj song a Martin Madej skladbu Zažiar viac. Autorom hudby oboch piesní je Slavo Solovic. Text mojej skladby sme napísali spoločne s Martinom Madejom a text jeho piesne vytvoril Martin spoločne s Eduardom Kudláčom. Edo aj Martin sú úžasní textári, napísali text, v ktorom použili slová, aké som ešte nepočul a nechápal. Keď mi vysvetlili, čo to všetko znamená, smial som sa, až ma brucho bolelo. Sú to super piesne,” prezradil Thomas Puskailer.

Diváci sa môžu tešiť aj na nové verzie svetových či slovenských hitov. “Naučil som sa aj známe slovenské pesničky, Martin mi pomohol s výslovnosťou. Je to pre mňa dobrá škola o slovenskej hudobnej scéne a šoubiznise. Teším sa, že všetky tieto skladby predvedieme naživo na javisku. Martin prerobil slovenské hity tak, že vám padne sánka,” dodal Puskailer, ktorý v komédii stvárňuje speváka hľadajúceho slávu na Slovensku.

Bobi pre kajnšmetkov

Martin Madej, ktorý sa preslávil ešte ako dieťa vďaka hitom Bobi alebo Ferrari, sa predstaví ako úspešný producent a spevák, ktorý nováčika zaúča. Spomínaný detský hit Bobi zaznie aj v Slovak Showbiz For Beginners. “Diváci sa môžu tešiť na mnoho upravených slovenských hitov. Medzi inými aj na môjho Bobiho vo verzii pre fajnšmekrov, respektíve kajšmentkov. Pikoškou pre mňa je aj to, že si budem môcť po prvý raz v živote na divadelných doskách zanadávať, čo je pre mňa istým spôsobom veľká exotika,” prezradil spevák, ktorý s Puskailerom rozbehol aj úspešný projekt ekologického turné.

V paródii na slovenský šoubiznis obaja speváci spomínajú množstvo známych mien z hudobného sveta, no uťahujú si najmä sami zo seba. “Myslím si, že divákom na premiére ponúkneme kvalitnú hudobnú šou, ktorá mnohým odhalí a niektorým pripomenie, aký dokáže byť šoubiznis tvrdý a zvrátený. Celebrít spomíname mnoho, no myslím, že jediné ‘celebrity’, ktoré zosmiešňujeme a parodujeme, sme my sami,” vyjadril sa Martin, ktorý sa okrem spevu venuje aj tancu a moderovaniu. Na konte má účinkovanie v muzikáloch ako Príbeh Ulice 2, Tančiareň alebo Boyband.

www.hudba.zoznam.sk